Poliüretan Zemin Kaplama

 • Yerinde Dökme Sbr Granül Üstü Poliüretan Kaplama
 • Rulo Tartan Üstü Kaplama


 • Değişik sporları yapan sporcuların zemin için birbirinden farklı istekleri vardır. Bu isteklerin hepsini tatmin etmek ise çoğu zaman mümkün olmamaktadır. Parke ve benzeri kaplamalar kapalı salonlarda yapılabilecek birçok spor dalından çok daha az sayıdakine cevap verebilmektedir. Parke zeminli bir salonu, toplantı, konser gibi spor amacı dışında kullanmak amacıyla üzerine ağır malzemeler (Portatif Tribün, sandalye, masa gibi) konulması gerektiğinde zemini koruyucu önlemler alınması lazımdır. kapalı salon sporlarının kullanım sayısına bağlı olmaksızın zemin mukavemetini arttırmak ve çeşitli salon sporlarının oluşturabileceği olumsuzlukları ortadan kaldırmak amacıyla DIN 18032 standardında kapalı spor salonları zemin kaplamaları için özel olarak geliştirilmiştir.
  Yüzeyleri çok amaçlı olup Basketbol, hentbol, Voleybol, Tenis, Jimnastik, Güreş ve diğer tüm salon oyunları için ideal bir zemin kaplamasıdır. Yerinde dökme olarak uygulandığından ek yeri oluşturmaz. Bu nedenle kenarlarda seviye farkı yoktur. özellikle topla oynanan salon oyunlarında top için doğal bir hareket tarzı gösterir.

  TEKNIK ÖZELLIKLER :

  * 8 mm. Rulo yada Dökme kauçuk taban + 2 mm. poliüretan esaslı Self Leveling kapalı spor salonlarının tümü için ideal bir kaplamadır.
  * Mat boyası sayesinde ışık yansımalarını tamamen önler.
  * Ağır cisimlerin zemine yaptığı basınçtan etkilenmez.
  * Poliüretan esaslı bir boya ile kaplandığından çizilme ve aşınmaya karşı son derece dayanıklıdır.
  * Sadece temizlik bakımı ile uzun yıllar özelliklerini kaybetmeden kullanılır.

  ALT YAPI :

  Beton, asfalt, ahşap, vb. zeminler üzerine uygulanabilir.

  ALTYAPIDA ARANILAN ÖZELLIKLER.

  * Uygulanacak yüzeyin pürüzsüz ve düzgün olması,
  * Eğimli olmaması,
  * Rutubetten tamamen arındırılmış olması gerekmektedir.